Odkryj. najnowszy

patron medialny:

presto_19-portal

Instrumentem wokalisty jest ciało. Im większa świadomość tego, jakie mięśnie tworzą głos - tym większa kontrola i wewnętrzny spokój. Zbyt duże napięcia (hiperfunkcja) mięśni są często powodem patologii (guzki śpiewacze, niewydolność głośni czyli niedomykalność strun głosowych, wylewy ) a także sprawiają, że głos wydobywa się z wysiłkiem, jego barwa jest ostra, najwyższe i najniższe dźwięki w skali sprawiają trudności. Warsztaty zostały przygotowane z myślą o tych osobach, które chcą używać głosu świadomie i umieć nad nim panować.
Podczas warsztatów dowiesz się jak: 
 • wzmocnić głos,

 • rozwinąć skalę,

 • wydłużyć oddech,

 • uszlachetnić barwę głosu.

Warsztaty dedykowane są dla osób, które poruszają się w kręgu:
jazz, piosenka aktorska, musical, klasyka. 

W czasie warsztatów:

 • Poznasz cztery układy, które tworzą głos. Do każdego z nich będą dobrane ćwiczenia, które poprawią Twoją kondycję wokalną w zakresie: oddechu, siły głosu, skali, artykulacji i barwy. 
 • Spróbujesz techniki śpiewania, która nie jest forsowna i daje możliwość długiej pracy głosem bez odczuwania dyskomfortu i zmęczenia.
 • Dowiesz się jakie powinno być prawidłowe i zgodne z fizjologią położenie mięśni, które biorą udział w tworzeniu głosu.
 • Dostaniesz zestawy ćwiczeń odpowiadające Twoim indywidualnym potrzebom
 • Nauczysz się prostych technik relaksacyjnych, niezbędnych w śpiewie oraz podczas występów
 • Poznasz różne techniki pracy z ciałem, które jest narzędziem wokalisty.
 • Dowiesz się, co jest zdrowe dla głosu i jak należy o niego dbać.

Dla kogo przeznaczone są warsztaty?

 

Dla osób rozpoczynających naukę, które nigdy dotąd nie uczyły się śpiewu.
Dla wokalistów, którzy już się uczą, ale chcą odkryć swój głos na nowo i poszukują inspirujących metod pracy.
Dla wokalistów, którzy miewają kłopoty z głosem, częste infekcje, głos się męczy po kilku dniach wytężonej pracy, pojawia się chrypa, skłonność do guzków lub niedomykalności strun głosowych. 
Dla osób, które mają bardzo silną tremę i nie umieją sobie z nią poradzić, na scenie czują spięcie i dyskomfort.

Odkryj swój naturalny głos

6 - 11 lutego, Reymontówka.
Będziemy uczyć się jak wydobywać głos naturalny, swobodny i autentyczny. Praca będzie się odbywać na wielu poziomach – śpiewu, mowy i intuicji. Uruchomimy wyobraźnię, marzenia i młodość. Będziemy tworzyć jak dzieci – swobodnie i wesoło.

 

3 x 30 minut - lekcje indywidualne śpiewu.

W ramach zajęć indywidualnych uczestnicy poznają podstawowe zasady emisji głosu, wydobywania dźwięku, wymowy. Nie trzeba przygotowywać żadnych utworów. Pedagog pomoże wybrać repertuar dostosowany do możliwości i muzycznych preferencji (utwory klasyczne lub piosenki) Nie ma ograniczeń wiekowych.
prowadzi Olga Rusin

 

25 godzin zajęć zbiorowych:

- relaksacja i ćwiczenia oddechowe;

- fizjologia głosu - teoria. Prezentacja o tym jak powstaje zdrowy głos, który jest zgodny z naszą naturą, nie męczy i nie forsuje aparatu mowy.

- fizjologia głosu - praktyka - codzienne ćwiczenia grup mięśni biorących udział w tworzeniu głosu;

- ćwiczenia poprawiające artykulację;

- improwizacja, śpiewanie wielogłosowe;

- ćwiczenia rozciągające poprawiające technikę wokalną i świadomość ciała oraz wydolność oddechową.

prowadzi Eliza Szulińska

 

wypełnij zgłoszenie już teraz

Zajęcia prowadzą: 

elllekkkoeoeEliza Szulińska: relaksacja i ćwiczenia oddechowe/ fizjologia głosu/ improwizacja/ śpiewanie wielogłosowe/ ćwiczenia rozciągające poprawiające technikę wokalną i świadomość ciała oraz wydolność oddechową.

Ukończyła studia na Wydziale Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie dyrygentury chóralnej prof. Ryszarda Zimaka. Jest także absolwentką Wydziału Wokalnego UMFC w klasie śpiewu prof. Jolanty Janucik. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich. Jest skoncentrowana na autorskich projektach łączących różne formy sztuki: muzykę, sztuki wizualne, teatr. Z dużą przyjemnością włącza do koncertów elementy performance, działania z publicznością, improwizacje dźwiękowe. Prowadzi działalność pedagogiczną – uczy emisji głosu, pracuje z wokalistami i aktorami, prowadzi warsztaty dla chórów i zespołów kameralnych. Fascynuje ją przestrzeń pomiędzy światem Nauki i Sztuki. Jest autorem scenariuszy i koordynatorem dużych wydarzeń kulturalno–edukacyjnych. Eliza Szulińska otrzymała nagrodę Ministerstwa Edukacji Narodowej i Polskiej Agencji Prasowej „Popularyzator Nauki 2010″ za Dziecięcy Świat Muzyki (2010) Wydarzenie to zostało wyróżnione w kategorii: najlepszy pokaz festiwalowy w Polsce w 2010 roku. Od 2012 roku prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Warszawskim. Pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia Artystów Euforis, które od 2017 roku jest wydawcą pisma Presto.
Więcej: BIO

 

Olga Rusin kółkoOlga Rusin - indywidualne lekcje śpiewu
W 2011 roku ukończyła studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Krakowie. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów śpiewu takich jak prof. Rudolf Piernay, Gildo di Nunzio (New York Opera), Verena Keller. Obecnie jej korepetytorem jest prof. Eva Blahova.
Współpracuje z Teatrem Narodowym im. Leoša Janáčka w Brnie, gdzie zadebiutowała rolą Heleny w „Śnie nocy letniej” Benjamina Brittena oraz z Teatrem Polskim w Poznaniu, w którym występuje w charakterze aktorki, wokalistki. Gościnnie współpracowała również z Warszawską Operą Kameralną, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej oraz Narodową Orkiestrą Polskiego Radia.
W latach 2014/2015 była wykładowcą i członkiem jury ogólnopolskiego projektu Narodowego Forum Muzyki Śpiewająca Polska, okręgu małopolska.
Pracowała z wieloma dyrygentami, takimi jak Yannis Pouspourikas, Helmuth Rilling, Jean-Eudes Vaillancourt, Paul McCreesh, Colin Metters, Kaspar Zehnder, Maciej Tworek, Michał Klauza, Grzegorz Wierus, Jakub Klecker.
Jest laureatką prestiżowych nagród na międzynarodowych konkursach wokalnych. Otrzymała pierwsze miejsce oraz nagrodę specjalną za interpretację utworów W.A.Mozarta na konkursie muzycznym “Prof.Dr. Josef Dichler & Kimiko Sato Wettbewerb“ (Wiedeń 2016), nagrodę B.Smetany oraz nagrodę specjalną Towarzystwa Muzycznego V. Kapralovej w Toronto na „12th Montreal International Voice Competition”, (Montreal 2013); drugie miejsce na „International Vocal Competition of Antonin Dvorak”, (Krlovy Vary 2011). W swoim repertuarze posiada duże partie oratoryjne, między innymi „War Requiem” B. Brittena,”Quo vadis” F.Nowowiejskiego, „Stworzenie świata” J.Haydna i wielkie oratoria G.F. Haendla.
Jako kameralistka nagrała pieśni I.J.Paderewskiego, P.Perkowskiego, F.Nowowiejskiego oraz wykonała po raz pierwszy w sali koncertowej Uniwersytetu Muzycznego w Montrealu pieśni Maxa Regera op.17 . Specjalizuje się w wykonywaniu muzyki klasycznej i popularnej XX i XXI wieku. Z powodzeniem wykonuje utwory K. Weilla, G. Gershwina, B. Brittena, L. Bernsteina oraz innych współczesnych kompozytorów.
Brała udział w nagraniach muzyki do kilku przedstawień teatralnych między innymi „Mistrza i Małgorzaty” M. Bułhakowa w Teatrze Collegium Nobilium czy „Sceny na wypadek deszczu” w Teatrze Powszechnym w Łodzi.

 

 

koszt kursu: 1000 zł 


Zakwaterowanie i pełne wyżywienie: Dom Pracy Twórczej "Reymontowka" - 100zł /doba.


Całkowity koszt warsztatów, zakwaterowanie i wyżywienie: 1500 zł

 

Wypełnij zgłoszenie

Liczba miejsc ograniczona

 

 

 

 

koordynacja: Joanna Nasiłowska Rek,
tel.: 507-075-083
mail: kursy.euforis@gmail.com  

 

 

unnamed