Photo.KingaMichalska-18

Nazywam się Eliza Szulińska, jestem euforystką i od 20 lat uczę śpiewu. Chcę, aby jak najwięcej ludzi mogło cieszyć się pięknym i zdrowym głosem.  Śpiew wyzwala radość, optymizm, niespotykane pokłady energii i siły. Każdy człowiek może czerpać z tego wielką przyjemność. Stale poszukuję metod wspomagających rozwój wokalistów zarówno początkujących, jak i koncertujących. Mimo klasycznego wykształcenia uczę gatunków: musical, jazz, piosenka aktorska. Mam za sobą 21 lat profesjonalnego kształcenia muzycznego oraz lata osobistych poszukiwań, specjalistycznej wiedzy i inspiracji. 

W wieku 25 lat dowiedziałam się, że mam guzki i wylew na strunach głosowych i że nie będę mogła pracować głosem, ponieważ mój aparat nie wytrzyma obciążenia. Wszystkie moje marzenia i plany były związane z pracą głosem i śpiewem. Diagnoza była przytłaczająca. Postanowiłam, że się nie poddam. Uczęszczałam na rehabilitację głosu i zaczęłam się uczyć u wybitnej profesorki - Jolanty Janucik. Po pewnym czasie wszelkie dolegliwości zniknęły. 

Kocham uczyć. Uwielbiam porządkować głosy. 
Przychodzą do mnie osoby, które zaczynają naukę śpiewu oraz takie, które już śpiewały, ale mają chaos w głowie, pogubiły się, potrzebują gruntownej zmiany i odnowy.
Dla Was właśnie jestem. 

Po studiach dokonałam wyboru,  że chcę uczyć. Rehabilitowałam pacjentów, uczyłam się fizjologii głosu, technik oddychania, relaksacji, poszukiwałam wszelkich informacji o pracy nad ciałem i głosem. Prowadziłam próby z chórami. Od ponad 10 lat uczę śpiewu, stale poszukuję nowych sposobów wspomagających proces kształcenia. Kocham swoja pracę.

 

 

wykształcenie

 

Liceum Muzyczne im. Karola Szymanowskiego w Warszawie (dyplom - skrzypce) 

Wydział Edukacji Muzycznej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie (dyplom w specjalności dyrygentura chóralna)

Wydział Wokalny UMFC w Warszawie (dyplom ze śpiewu).

Kurs Wokalny w Orońsku (2005) 

XI Międzynarodowy Kurs Interpretacji Muzycznej w Nowym Sączu (2006) 

Kurs Mistrzowski w specjalnościach: śpiew i aktorstwo w Bailleul – Neuville, Francja (2006) 

Kurs Mistrzowski Pieśni Romantycznej w Strasbourg’u, Francja (2007) 

Staż w zakresie nauczania i rehabilitacji czynnościowych zaburzeń głosu mówionego i śpiewaczego (2007/2008) 

Zajęcia indywidualne: relaksacja mięśni głębokich, metoda Alexandra, ruch autentyczny, coaching, mentoring (od 2009) 

Podyplomowe Studia Coachingu i Mentoringu, Labolatorium Psychoedukacji i SWPS (2018/2019)

Szkoła Asesorów Metody Assessment/Development Center, EXPERUM Human Resources (2020/2021)

 

 

głos 

 

Zajęcia indywidualne. Z wielu rzeczy jakimi się zajmuję najważniejsza jest nauka śpiewu. Wymaga ona dużej cierpliwości i uwagi. Jednak zawsze daje efekty. Każdy może nauczyć się śpiewać. Zmiana jaka dokonuje się poprzez śpiew to wielki Renesans Życia. Uczę od 10 lat. Mimo klasycznego wykształcenia najchętniej poruszam się w obszarze - piosenka aktorska, musical, jazz. Uczę wokalistów, aktorów, artystów odległych dziedzin takich jak - taniec, słowo, sztuki wizualne oraz osoby rozpoczynające naukę, które śpiew traktują jak swoją pasję. Z wielką przyjemnością przygarniam tzw. "przypadki beznadziejne". Odczuwam radość, kiedy uświadomię uczniom, którzy tak o sobie myślą, że to nieprawda. I ogromną satysfakcję, kiedy zaczynają dobrze śpiewać!

Warsztaty. Prowadzę warsztaty wokalne dla małych dzieci, uczniów, studentów, rodzin, osób dojrzałych, kobiet, zespołów wokalnych, dla trenerów biznesu oraz grup zagrożonych wykluczeniem: osób z niepełnosprawnościami, dla kobiet skazanych za najcięższe przestępstwa. Warsztaty odbywały się między innymi na Uniwersytecie Fryderyka Chopina,  Uniwersytecie Warszawskim, Politechnice, w Akademii Sztuk Pięknych, Uczelni Łazarskiego, w Żelazowej Woli, Muzeum Chopina, Sinfonii Varsovii, Nowym Świecie Muzyki, w szkołach i przedszkolach, uniwersytetach trzeciego wieku, w więzieniu.

Kursy. Od 10 lat prowadzę kursy wokalne dla osób rozpoczynających i kontynuujących naukę śpiewu.

 

produkcja

 

Od 2006 roku występuję w roli producenta. Stworzyłam scenariusze i koordynowałam takie wydarzenia jak: Wielkie Happeningi dla Dzieci, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie (2006, 2007, 2008); Magiczny świat Opery, Teatr Wielki – Opera Narodowa (2007);  Dzieci Poznajcie Fascynujący świat muzyki w ramach XIII Festiwalu Nauki, UMFC (2009); Artystyczne Ogrody, Pałac w Radziejowicach (2009); Artystyczna Euforia, Zakopane (2010); Dziecięcy Świat Muzyki, w ramach XIV Festiwalu Nauki, Centrum Sinfonia Varsovia (2010). Artystyczny Mikrokosmos w ramach XV Festiwalu Nauki (2011); CYKLE: Przyjemne Chwilki, Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie/Żelazowa Wola (2014). Mała Akademia Chopinowska. LatoMuzeum Fryderyka Chopina w Warszawie/Żelazowa Wola (2015); Muzyka Miasta, Centrum Sinfonia Varsovia, (2015); Rodzinne Warsztaty Kolędowe - kolędy w aranżacjach jazzowych z zespołem T/Aboret. Nowy Świat Muzyki (2016); Rodzinne Sztuki PiękneNowy Świat Muzyki (2017); Koncerty; 10 edycji festiwalu Miasto Sztuki w Jarosławiu - kursy, plenerowe warsztaty i instalacje tworzone przez mieszkańców; Happeningi: Kochajmy się i ZwyczajnośćNowy Świat Muzyki (2017); Otwarte warsztaty wokalne dla początkujących wokalistów: Kocham Śpiewać (2018, 2019,2020); Euformance (2019); autorskie kursy w Dworze w Somiance: Euforyzm - odkryj swój naturalny głos oraz Euforyzm - odkryj swoją twórczą naturę, (2019), Twórczość i czuła komunikacja - weekend dla par (2020) Twórczość i głęboki relaks (2020, 2021), Kocham śpiewać (2021), Trening sceniczny (2021)

Są to działania interdyscyplinarne, łączące często takie dziedziny jak: muzyka/słowo/taniec/teatr/sztuki wizualne.

W 2010 roku otrzymałam nagrodę Ministerstwa Edukacji Narodowej i Polskiej Agencji Prasowej "Popularyzator Nauki 2010" za Dziecięcy Świat Muzyki. Wydarzenie to zostało wyróżnione w kategorii najlepszy pokaz festiwalowy w Polsce w 2010 roku.

 

euforis

 

W  latach 2010 - 2020 pełniłam funkcję prezesa Stowarzyszenia artystów Euforis. Wspólnie z przyjaciółmi - artystami różnych specjalności zajmujemy się popularyzacją sztuki wysokiej, zachęcaniem ludzi do twórczego życia, do obudzenia pasji i ekspresji. Koncentrujemy się na projektach edukacyjnych, warsztatach, happeningach, działaniach performatywnych.

 

zainteresowania 

 

Fizjologia głosu, foniatria, logopedia, rehabilitacja głosu, relaksacja, techniki oddychania, świadomość ciała, edukacja i metodyka, neuroestetyka, psychologia, psychiatria, neurologia, etyka, filozofia,  coaching, proces twórczy.