Photo.KingaMichalska-18

Nazywam się Eliza Szulińska, jestem euforystką i od ponad 10 lat uczę śpiewu. Chcę, aby jak najwięcej ludzi mogło cieszyć się pięknym i zdrowym głosem.  Śpiew wyzwala radość, optymizm, niespotykane pokłady energii i siły. Każdy człowiek może czerpać z tego wielką przyjemność. Stale poszukuję metod wspomagających rozwój wokalistów zarówno początkujących, jak i koncertujących. Mimo klasycznego wykształcenia uczę gatunków: musical, jazz, piosenka aktorska. Mam za sobą 21 lat profesjonalnego kształcenia muzycznego oraz lata osobistych poszukiwań, specjalistycznej wiedzy i inspiracji. 

W wieku 25 lat dowiedziałam się, że mam guzki i wylew na strunach głosowych i że nie będę mogła pracować głosem, ponieważ mój aparat nie wytrzyma obciążenia. Wszystkie moje marzenia i plany były związane z pracą głosem i śpiewem. Diagnoza była przytłaczająca. Postanowiłam, że się nie poddam. Uczęszczałam na rehabilitację głosu i zaczęłam się uczyć u wybitnej profesorki - Jolanty Janucik. Po pewnym czasie wszelkie dolegliwości zniknęły. 


Co za szczęście! Z głosem można zrobić bardzo wiele, jeśli zna się metodę. 

Wtedy dokonałam wyboru,  że chcę uczyć. Rehabilitowałam pacjentów, uczyłam się fizjologii głosu, technik oddychania, relaksacji, poszukiwałam wszelkich informacji o pracy nad ciałem i głosem. Prowadziłam próby z chórami. Od ponad 10 lat uczę śpiewu, stale poszukuję nowych sposobów wspomagających proces kształcenia. Kocham swoja pracę.

 

 

wykształcenie

 

Liceum Muzyczne im. Karola Szymanowskiego w Warszawie (dyplom - skrzypce) 

Wydział Edukacji Muzycznej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie (dyplom w specjalności dyrygentura chóralna)

Wydział Wokalny UMFC w Warszawie (dyplom ze śpiewu).

Kurs Wokalny w Orońsku (2005) 

XI Międzynarodowy Kurs Interpretacji Muzycznej w Nowym Sączu (2006) 

Kurs Mistrzowski w specjalnościach: śpiew i aktorstwo w Bailleul – Neuville, Francja (2006) 

Kurs Mistrzowski Pieśni Romantycznej w Strasbourg’u, Francja (2007) 

Staż w zakresie nauczania i rehabilitacji czynnościowych zaburzeń głosu mówionego i śpiewaczego (2007/2008) 

Zajęcia indywidualne: relaksacja mięśni głębokich, metoda Alexandra, Ruch autentyczny, Qigong, coaching, mentoring(od 2009) 

Studia Coachingu i Mentoringu, Labolatorium Psychoedukacji i SWPS (2018/2019)

Zabierz ukochaną osobę na niezwykły weekend pełen twórczości, czułości i piękna*.

Warsztaty odbędą się w Dworze w Somiance, otoczonym ogromnym starym parkiem, który wynajmujemy na wyłączność.

*W kursie mogą brać udział zarówno osoby rozpoczynające przygodę z twórczością, jak profesjonalni artyści.

Program:  weekend dla par

 

głos 

 

Zajęcia indywidualne. Z wielu rzeczy jakimi się zajmuję najważniejsza jest nauka śpiewu. Wymaga ona dużej cierpliwości i uwagi. Jednak zawsze daje efekty. Każdy może nauczyć się śpiewać. Zmiana jaka dokonuje się poprzez śpiew to wielki Renesans Życia. Uczę od 10 lat. Mimo klasycznego wykształcenia najchętniej poruszam się w obszarze - piosenka aktorska, musical, jazz. Uczę wokalistów, aktorów, artystów odległych dziedzin takich jak - taniec, słowo, sztuki wizualne oraz osoby rozpoczynające naukę, które śpiew traktują jak swoją pasję. Z wielką przyjemnością przygarniam tzw. "przypadki beznadziejne". Odczuwam radość, kiedy uświadomię uczniom, którzy tak o sobie myślą, że to nieprawda. I ogromną satysfakcję, kiedy zaczynają dobrze śpiewać!

Warsztaty. Prowadzę warsztaty wokalne dla małych dzieci, uczniów, studentów, rodzin, osób dojrzałych, kobiet, zespołów wokalnych, dla trenerów biznesu oraz grup zagrożonych wykluczeniem: osób z niepełnosprawnościami, dla kobiet skazanych za najcięższe przestępstwa. Warsztaty odbywały się między innymi na Uniwersytecie Fryderyka Chopina,  Uniwersytecie Warszawskim, Politechnice, w Akademii Sztuk Pięknych, Uczelni Łazarskiego, w Żelazowej Woli, Muzeum Chopina, Sinfonii Varsovii, Nowym Świecie Muzyki, w szkołach i przedszkolach, uniwersytetach trzeciego wieku, w więzieniu.

Kursy. Od 10 lat prowadzę kursy wokalne dla osób rozpoczynających i kontynuujących naukę śpiewu.

 

produkcja

 

Od 2006 roku występuję w roli producenta. Stworzyłam scenariusze i koordynowałam takie wydarzenia jak: Wielkie Happeningi dla Dzieci, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie (2006, 2007, 2008); Magiczny świat Opery, Teatr Wielki – Opera Narodowa (2007);  Dzieci Poznajcie Fascynujący świat muzyki w ramach XIII Festiwalu Nauki, UMFC (2009); Artystyczne Ogrody, Pałac w Radziejowicach (2009); Artystyczna Euforia, Zakopane (2010); Dziecięcy Świat Muzyki, w ramach XIV Festiwalu Nauki, Centrum Sinfonia Varsovia (2010). Artystyczny Mikrokosmos w ramach XV Festiwalu Nauki (2011); CYKLE: Przyjemne Chwilki, Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie/Żelazowa Wola (2014). Mała Akademia Chopinowska. LatoMuzeum Fryderyka Chopina w Warszawie/Żelazowa Wola (2015); Muzyka Miasta, Centrum Sinfonia Varsovia, (2015); Rodzinne Warsztaty Kolędowe - kolędy w aranżacjach jazzowych z zespołem T/Aboret. Nowy Świat Muzyki (2016); Rodzinne Sztuki PiękneNowy Świat Muzyki (2017); Koncerty; 10 edycji festiwalu Miasto Sztuki w Jarosławiu - kursy, plenerowe warsztaty i instalacje tworzone przez mieszkańców; Happeningi: Kochajmy się i ZwyczajnośćNowy Świat Muzyki (2017); Otwarte warsztaty wokalne dla początkujących wokalistów: Kocham Śpiewać (2018, 2019); Euformance (2019); autorskie kursy: Euforyzm - odkryj swój naturalny głos oraz Euforyzm - odkryj swoją twórczą naturę, Dwór w Somiance (2019).

Są to działania interdyscyplinarne, łączące często take dziedziny jak: muzyka/słowo/taniec/teatr/sztuki wizualne.

W 2010 roku otrzymałam nagrodę Ministerstwa Edukacji Narodowej i Polskiej Agencji Prasowej "Popularyzator Nauki 2010" za Dziecięcy Świat Muzyki. Wydarzenie to zostało wyróżnione w kategorii najlepszy pokaz festiwalowy w Polsce w 2010 roku.

 

euforis

 

W  latach 2010 - 2020 pełniłam funkcję prezesa Stowarzyszenia artystów Euforis. Wspólnie z przyjaciółmi - artystami różnych specjalności zajmujemy się popularyzacją sztuki wysokiej, zachęcaniem ludzi do twórczego życia, do obudzenia pasji i ekspresji. Koncentrujemy się na projektach edukacyjnych, warsztatach, happeningach, działaniach performatywnych.

 

PRESTO
Muzyka Film Sztuka

 

Od 2015 współpracuję z magazynem Presto. Muzyka Film Sztuka. Poprowadziłam numer pt.: „Anatomia Prowokacji”, jestem autorem cyklu pt. Salon Esencjonalny. Od 2017 roku Stowarzyszenie Artystów Euforis jest wydawcą magazynu PRESTO.

 

zainteresowania 

 

Fizjologia głosu, foniatria, logopedia, rehabilitacja głosu, relaksacja, techniki oddychania, świadomość ciała, edukacja i metodyka, neuroestetyka, psychologia, psychiatria, neurologia, etyka, filozofia,  coaching, proces twórczy.