Photo.KingaMichalska-18

Aby móc kształcić głosy przeszłam długą drogę - 21 lat profesjonalnego kształcenia muzycznego oraz 10 lat osobistych poszukiwań metod, specjalistycznej wiedzy i inspiracji. 

W wieku 25 lat dowiedziałam się, że mam guzki i wylew na strunach głosowych i że nie będę mogła pracować głosem ponieważ mój aparat nie wytrzyma obciążenia. Wszystkie moje marzenia i plany były związane z pracą głosem i śpiewem. Diagnoza była przytłaczająca. Postanowiłam, że się nie poddam. Uczęszczałam na rehabilitację głosu i zaczęłam się uczyć u wybitnej profesorki - Jolanty Janucik. Po pewnym czasie wszelkie dolegliwości zniknęły. 

 

Co za szczęście! Z głosem można zrobić wszystko jeśli zna się metodę. 

Wtedy dokonałam wyboru,  że chcę uczyć. Rehabilitowałam pacjentów, uczyłam się fizjologii głosu, technik oddychania, relaksacji, poszukiwałam wszelkich informacji o pracy nad ciałem i głosem. Prowadziłam próby z chórami. Od 10 lat uczę śpiewu, stale poszukuję nowych sposobów wspomagających proces kształcenia. Kocham swoja pracę.

wykształcenie

 

- 12 lat w Szkole Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Warszawie (dyplom - skrzypce)

- Studia na Wydziale Edukacji Muzycznej na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie (dyplom - dyrygentura chóralna)

- Studia na Wydziale Wokalnym UMFC w Warszawie (dyplom ze śpiewu)

- Kurs Wokalny w Orońsku (2005)

- XI Międzynarodowy Kurs Interpretacji Muzycznej w Nowym Sączu (2006)

- Kurs Mistrzowski w specjalnościach: śpiew i aktorstwo w Bailleul – Neuville, Francja (2006)

- Kurs Mistrzowski Pieśni Romantycznej w Strasbourg’u, Francja (2007)

- Staż w zakresie nauczania i rehabilitacji czynnościowych zaburzeń głosu mówionego i śpiewaczego (2007/2008)

- Zajęcia indywidualne: relaksacja mięśni głębokich, metoda Alexandra, Ruch autentyczny, Qigong, coaching, mentoring.

 

zainteresowania

 

Fizjologia głosu, foniatria, logopedia, rehabilitacja głosu, relaksacja, techniki oddychania, świadomość ciała, edukacja i metodyka, neuroestetyka, psychologia, psychiatria, neurologia, etyka, filozofia,  coaching, proces twórczy.

 

głos

 

  • Zajęcia indywidualne

Z wielu rzeczy jakimi się zajmuję najważniejsza jest nauka śpiewu. Wymaga ona dużej cierpliwości i uwagi. Jednak zawsze daje efekty. Każdy może nauczyć się śpiewać. Zmiana jaka dokonuje się poprzez śpiew to wielki Renesans Życia. Uczę od 10 lat. Mimo klasycznego wykształcenia najchętniej poruszam się w obszarze - piosenka aktorska, musical, jazz. Uczę wokalistów, aktorów, artystów odległych dziedzin takich jak - taniec, słowo, sztuki wizualne oraz osoby rozpoczynające naukę, które śpiew traktują jak swoją pasję. Z wielką przyjemnością przygarniam tzw. "przypadki beznadziejne". Odczuwam radość, kiedy uświadomię uczniom, którzy tak o sobie myślą, że to nieprawda. I ogromną satysfakcję, kiedy zaczynają dobrze śpiewać!

  • Warsztaty

Prowadzę warsztaty wokalne dla małych dzieci, uczniów, studentów, rodzin, osób dojrzałych, kobiet, zespołów wokalnych, dla trenerów biznesu oraz grup zagrożonych wykluczeniem: osób z niepełnosprawnościami, dla kobiet skazanych za najcięższe przestępstwa. Warsztaty odbywały się między innymi na Uniwersytecie Fryderyka Chopina,  Uniwersytecie Warszawskim, Politechnice, w Akademii Sztuk Pięknych, Uczelni Łazarskiego, w Żelazowej Woli, Muzeum Chopina, Sinfonii Varsovii, Nowym Świecie Muzyki, w szkołach i przedszkolach, uniwersytetach trzeciego wieku, w więzieniu.

  • Kursy

Od 8 lat prowadzę kursy wokalne dla osób rozpoczynających i kontynuujących naukę śpiewu. 

 

produkcja

 

Od 2006 roku występuję w roli producenta. Stworzyłam scenariusze  i koordynowałam takie wydarzenia jak: Wielkie Happeningi dla Dzieci , UMFC (trzy edycje,2006, 2007, 2008); Magiczny świat Opery, Teatr Wielki – Opera Narodowa (2007);  Dzieci Poznajcie Fascynujący świat muzyki w ramach XIII Festiwalu Nauki, UMFC (2009); Artystyczne Ogrody, Pałac w Radziejowicach (2009); Artystyczna Euforia, Zakopane (2010); Dziecięcy Świat Muzyki, w ramach XIV Festiwalu Nauki, Centrum Sinfonia Varsovia (2010). Artystyczny Mikrokosmos w ramach XV Festiwalu Nauki (2011); CYKLE: Przyjemne Chwilki, Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie/Żelazowa Wola (2014). Mała Akademia Chopinowska. Lato, Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie/Żelazowa Wola (2015); Muzyka Miasta, Centrum Sinfonia Varsovia, (2015); Rodzinne Warsztaty Kolędowe - kolędy w aranżacjach jazzowych z zespołem T/Aboret. Nowy Świat Muzyki(2016); Rodzinne Sztuki Piękne. Nowy Świat Muzyki (2017); Koncerty; 10 edycji Miasta Sztuki w Jarosławiu - kursy, plenerowe warsztaty i instalacje tworzone przez mieszkańców, koncerty. Są to działania interdyscyplinarne, łączące take dziedziny jak: muzyka/słowo/taniec/teatr/sztuki wizualne.

W 2010 roku otrzymałam nagrodę Ministerstwa Edukacji Narodowej i Polskiej Agencji Prasowej "Popularyzator Nauki 2010" za Dziecięcy Świat Muzyki. Wydarzenie to zostało wyróżnione w kategorii najlepszy pokaz festiwalowy w Polsce w 2010 roku.

 

euforis

 

Od 2010 roku pełnię funkcje prezesa Stowarzyszenia artystów Euforis. Wspólnie z przyjaciółmi - artystami różnych specjalności zajmujemy się popularyzacją sztuki wysokiej, zachęcaniem ludzi do twórczego życia, do obudzenia pasji i ekspresji. Koncentrujemy się na projektach edukacyjnych, warsztatach, happeningach, działaniach performatywnych. 

 

magazyn PRESTO

 

Od 2015 współpracuję z magazynem Presto. Poprowadziłam numer pt.: „Anatomia Prowokacji”. Aktualnie jestem autorem rubryki Salon Esencjonalny. Od 2017 roku Euforis jest wydawcą magazynu PRESTO.