Dobrze, że jesteś

euforyzm - kursy

odkryj swoją twórczą naturę

24 - 30 lipca 2019, Somianka

Przyjedź na tydzień do dworu w Somiance. 

Odetchnij głęboko i zacznij tworzyć autentycznie, bez oceniania, dla siebie. 

Maluj, śpiewaj, tańcz, pisz. Poczuj swoją prawdziwą naturę.

 

 w czasie kursów:

Otworzysz się na nowe, czasem zaskakujące doznania i myśli. Nauczysz się słuchać swoich potrzeb, tęsknot i pragnień. Obudzisz swoją bogatą wyobraźnię i zaczniesz z niej czerpać inspirację do osobistej twórczości. Zaczniesz tworzyć po swojemu. Będziesz mieć możliwość eksperymentowania. Uwolnisz swój głos, będziesz malować dłońmi i stopami abstrakcyjne obrazy w parku, zanurzysz ręce w glinie, narysujesz mapę swojego umysłu, wspólnie z innymi kursantami napiszesz  bajkę. Zaskoczy Cię  to z jaką łatwością będa przychodziły Ci do głowy nowe pomysły.

Doświadczysz głębokiego relaksu, odprężenia ciała i umysłu. Zaczniesz głęboko oddychać  i słuchać  siebie. Nauczysz się odpoczywać w kontakcie z naturą i sztuką. Zajęcia z relaksacji pomogą Ci wykryć nadmierne napięcia i wyciszyć się.  Twoje ciało będzie o wiele bardziej swobodne, elastyczne i szczęśliwe.
 

.

Liczba miejsc na kursach jest ograniczona

wypełnij formularz

zgłoszeniowy już teraz

 

 

Nauczysz się przekształcać swoje marzenia w realne działania.

Przejdziesz krok po kroku drogę:

marzenia -> wizja -> cel -> harmonogram -> kalendarz -> efekt.

 

Odkryj swoją

twórczą naturę

24 - 30 lipca 2019, Somianka

30 godzin zajęć zbiorowych:

1. relaksacja i ćwiczenia oddechowe;

2. proces twórczy - wprowadzenie;

3. proces twórczy - eksperymenty: ciało, głos, kompozycja, ceramika, malowanie abstrakcji, wyrażanie emocji poprzez ruch, bajki;

4. CIAŁO, UMYSŁ, GŁOS - prezentacja o tym jak powstaje zdrowy głos, który jest zgodny z naszą naturą, nie męczy i nie forsuje aparatu mowy.

3. fizjologia głosu - praktyka - codzienne ćwiczenia grup mięśni biorących udział w tworzeniu głosu;

4. detoks;

5. improwizacja, śpiewanie;

6. ćwiczenia rozciągające;

7. jak przekuć marzenie w cel, który zostanie zrealizowany

8. Euforyzm – prezentacja metody.

prowadzi Eliza Szulińska

 

Zajęcia dodatkowe w cenie kursu:

1. savoir - vivre, Bartosz Jakubowski

2. charakteryzacja sceniczna, Julia Pucis

3. produkcja,  Izabella Kurlanda

 

Zajęcia dodatkowe, płatne

indywidualne lekcje śpiewu

W ramach zajęć indywidualnych uczestnicy poznają podstawowe zasady emisji głosu, wydobywania dźwięku, wymowy. Nie trzeba przygotowywać żadnych utworów. Pedagog pomoże wybrać repertuar dostosowany do możliwości i muzycznych preferencji (utwory klasyczne lub piosenki) Nie ma ograniczeń wiekowych. prowadzi Olga Rusin

 

wypełnij zgłoszenie

już teraz

 
 Eliza Szulińska

Ukończyła studia na Wydziale Edukacji Artystycznej na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie dyrygentury chóralnej prof. Ryszarda Zimaka. Jest także absolwentką Wydziału Wokalnego UMFC w klasie śpiewu prof. Jolanty Janucik. Uczestniczyła w wielu kursach mistrzowskich. Jest skoncentrowana na autorskich projektach łączących różne formy sztuki: muzykę, sztuki wizualne, teatr. Prowadzi działalność pedagogiczną – uczy emisji głosu, pracuje z wokalistami i aktorami, prowadzi warsztaty dla chórów i zespołów kameralnych. Fascynuje ją przestrzeń pomiędzy światem Nauki i Sztuki. Jest autorem scenariuszy i koordynatorem dużych wydarzeń kulturalno–edukacyjnych. Eliza Szulińska otrzymała nagrodę Ministerstwa Edukacji Narodowej i Polskiej Agencji Prasowej „Popularyzator Nauki 2010″ za Dziecięcy Świat Muzyki(2010) Wydarzenie to zostało wyróżnione w kategorii: najlepszy pokaz festiwalowy w Polsce w 2010 roku. Od 2012 roku prowadzi zajęcia na Uniwersytecie Warszawskim. Pełni funkcję prezesa Stowarzyszenia Artystów Euforis, które od 2017 roku jest wydawcą pisma Presto.
Więcej: BIO

  
Olga Rusin

W 2011 roku ukończyła studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Krakowie. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów śpiewu takich jak prof. Rudolf Piernay, Gildo di Nunzio (New York Opera), Verena Keller. Obecnie jej korepetytorem jest prof. Eva Blahova.
Współpracuje z Teatrem Narodowym im. Leoša Janáčka w Brnie, gdzie zadebiutowała rolą Heleny w „Śnie nocy letniej” Benjamina Brittena oraz z Teatrem Polskim w Poznaniu, w którym występuje w charakterze aktorki, wokalistki. Gościnnie współpracowała również z Warszawską Operą Kameralną, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej oraz Narodową Orkiestrą Polskiego Radia.
W latach 2014/2015 była wykładowcą i członkiem jury ogólnopolskiego projektu Narodowego Forum Muzyki Śpiewająca Polska, okręgu małopolska.
Pracowała z wieloma dyrygentami, takimi jak Yannis Pouspourikas, Helmuth Rilling, Jean-Eudes Vaillancourt, Paul McCreesh, Colin Metters, Kaspar Zehnder, Maciej Tworek, Michał Klauza, Grzegorz Wierus, Jakub Klecker.
Jest laureatką prestiżowych nagród na międzynarodowych konkursach wokalnych. Otrzymała pierwsze miejsce oraz nagrodę specjalną za interpretację utworów W.A.Mozarta na konkursie muzycznym “Prof.Dr. Josef Dichler & Kimiko Sato Wettbewerb“ (Wiedeń 2016), nagrodę B.Smetany oraz nagrodę specjalną Towarzystwa Muzycznego V. Kapralovej w Toronto na „12th Montreal International Voice Competition”, (Montreal 2013); drugie miejsce na „International Vocal Competition of Antonin Dvorak”, (Krlovy Vary 2011). W swoim repertuarze posiada duże partie oratoryjne, między innymi „War Requiem” B. Brittena,”Quo vadis” F.Nowowiejskiego, „Stworzenie świata” J.Haydna i wielkie oratoria G.F. Haendla.
Jako kameralistka nagrała pieśni I.J.Paderewskiego, P.Perkowskiego, F.Nowowiejskiego oraz wykonała po raz pierwszy w sali koncertowej Uniwersytetu Muzycznego w Montrealu pieśni Maxa Regera op.17 . Specjalizuje się w wykonywaniu muzyki klasycznej i popularnej XX i XXI wieku. Z powodzeniem wykonuje utwory K. Weilla, G. Gershwina, B. Brittena, L. Bernsteina oraz innych współczesnych kompozytorów.
Brała udział w nagraniach muzyki do kilku przedstawień teatralnych między innymi „Mistrza i Małgorzaty” M. Bułhakowa w Teatrze Collegium Nobilium czy „Sceny na wypadek deszczu” w Teatrze Powszechnym w Łodzi.

Jak się zapisać na kursy?

 1. Wypełnij zgłoszenie TUTAJ

 2. Otrzymasz wiadomość drogą mailową o rezerwacji i terminach płatności.

 

Cena kursu: 1000 zł
Zakwaterowanie i pełne wyżywienie: Dwór w Somiance - 130zł / doba
Całkowity koszt - 1780 zł
Dodatkowa indywidualne lekcja śpiewu, 30 minut - 60zł

 

  

   

Na wszelkie pytania odpowiada: 

Joanna Nasiłowska Rek

koordynatorka kursów 

mail: kursy.euforis@gmail.com

tel.: 507075083