Dołącz do konferencji

9,10 stycznia 2021, online

Każdy człowiek ma głos, nawet jeśli nie jest on słyszalny. To głos marzeń, aspiracji, potrzeb, tego kim jesteśmy. Nasz prawdziwy głos jest niezbywalny. Niestety w Polsce powszechnie zdarza się, że niekompetentni nauczyciele lub nieświadomi rodzice i opiekunowie mówią dzieciom: NIE MASZ GŁOSU. Chcemy, aby to się skończyło. Chcemy, aby każdy człowiek w naszym kraju wiedział o tym, że ma głos i że ten głos, nawet jeśli nie jest doskonały - ma ogromną wartość. Podczas konferencji będziemy zajmować się obalaniem mitów o głosie i śpiewaniu, mówić o tym czym jest głos i co dzieje się kiedy go rozwijamy. Pokazywać, jak wygląda profesjonalne kształcenie. Mamy nadzieję, że jednym z efektów konferencji będzie rozpoczęcie kampanii, która zjednoczy wszystkie osoby zajmujące się głosem i sprawi, że za kilka lat żadne dziecko nie usłyszy piętnujących i wykluczających słów: nie masz głosu! 

Zapraszamy wszystkie osoby zajmujące się pracą z głosem: nauczycieli śpiewu, lektorów, aktorów, logopedów, foniatrów, wykonawców, a także pasjonatów śpiewu. Zapraszamy bardzo gorąco osoby, które wiele lat temu usłyszały słowa: nie masz głosu i porzuciły marzenie o śpiewaniu. Być może udział w konferencji zmieni Wasze nastawienie, a spotkanie z ekspertami sprawi, że bardziej uwierzycie w swoje możliwości i zaczniecie najwspanialszą przygodę: odkrywanie swojego prawdziwego głosu! Z całego serca Was do tego zachęcamy! Jesteśmy tutaj dla Was.

Organizatorem konferencji jest Stowarzyszenie Artystów Euforis.

 

Poznaj prelegentów

Program 

9 stycznia - dzień pierwszy 

 

12.00 - Inauguracja konferencji, plan wydarzeń, cele oraz krótka  prezentacja pt. Każdy człowiek ma głos.

Eliza Szulińska, euforystka, od ponad 10 lat specjalizuje się w kształceniu głosów. Inicjatorka konferencji.

Iwona Wach, prezes Stowarzyszenia Artystów Euforis. Członek Zarządu Genomed S.A.

13.30 - przerwa

14.00 - Mity o głosie i śpiewaniu

Anna Simińska - sopran koloraturowy, jako solistka występowała między innymi w Operze Wiedeńskiej, Royal Opera House Covent Garden, Komische Oper w Berlinie, Operze Narodowej w Berlinie i Bonn, festiwalu w Bayreuth.

Agnieszka Czajkowska - Wendorff - psycholog, psychoterapeutka w nurcie Integratywnym, coach. Pomaga budować pewność siebie, jest autorką kursu "Wzmocnij poczucie własnej wartości".

Lilianna Krych - dyrygentka, zajmuje się głównie operą, muzyką współczesną i barokową. Kieruje Zespołem Wokalnym Polskiej Opery Królewskiej. Jest popularyzatorką muzyki i twórczości.

Olga Rusin - sopran, współpracuje z Teatrem Polskim w Poznaniu i Teatrem Narodowym im. Leoša Janáčka w Brnie. Szkoli głosy, pracuje z dziećmi i dorosłymi. Popularyzuje sztukę wokalną. Jest laureatką wielu konkursów wokalnych.

Jan Krutul - kompozytor, dyrygent. Tworzy muzykę chóralną a cappella oraz utwory wokalno-instrumentalne. Popularyzator śpiewu. Od 2016 roku jest dyrygentem i managerem Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie. Laureat wielu nagród za osiągnięcia w dziedzinie dyrygentury chóralnej i kompozycji.

Panel prowadzą: Eliza Szulińska i Iwona Wach

15.30 - przerwa

16.00 - Funkcje śpiewu

Jagna Knittel - Etnolożka, dziennikarka, śpiewaczka tradycyjna. Od 18 lat dokumentuje i wykonuje muzykę tradycyjną z terenów Ukrainy, Rosji, Białorusi i Polski. Jest założycielką zespołu Z Lasu.

Anna Grochowska - psycholog, terapeutka pracująca w nurcie Ericksona. Zajmuje się między innymi pracą z lękami, traumami, zaniżonym poczuciem wartości, wspiera rozwój osobisty przez budzenie potencjału i rozwijanie kreatywności. 

Zuzanna Słonina doktorantka interdyscyplinarnego programu London Interdisciplinary Doctoral Programme ze specjalizacją w Neuronaukach. Jej praca naukowa ma na celu badanie neurobiologicznych podstaw procesów kognitywnych, takich jak pamięć, nawigacja, słuch czy integracja sensoryczna.

Panel Prowadzą: Eliza Szulińska i Iwona Wach

_________________________________________________________

Podczas każdego panelu będzie możliwość zadawania pytań i rozmowy z uczestnikami.

 

Poznaj prelegentów

 

Program 

 10 stycznia - dzień drugi

12.00 - Głos w biznesie

Anna Proszowska Sala specjalizuje się w rozwoju potencjału i kariery zawodowej. Jest strategiem, przedsiębiorczynią, performance enhancement coachem.  Współpracuje z  wybitnymi muzykami, aktorami, młodymi i utalentowanymi profesjonalistami z branży artystycznej i kreatywnej jak również z przedstawicielami biznesu. W swojej pracy koncentruje się na wyzwalaniu potencjału twórczego, kreatywności i tworzeniu skutecznej strategii. Brała udział i nadzorowała realizację blisko 200 projektów doradczych i komunikacyjnych o randze krajowej i międzynarodowej dla biznesu oraz instytucji publicznych.

Janusz Dziewit - Dyrektor Zarządzający Experum HR, Konsultant, Trener, Mentor. Od 25 lat związany z branżą HR. Wykładowca tematyki z obszaru zarządzania zasobami ludzkimi na Uniwersytecie SWPS, Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, Akademii Wojsk Lądowych we Wrocławiu, Collegium Nobilium Opoliense. Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Asesorów Metody Assessment Center/Development Center. Założyciel i Zarządzający Dolnośląskim Forum HR.

Spotkanie prowadzą: Eliza Szulińska i Iwona Wach

13.30 - przerwa

14.00 - Droga profesjonalnego wokalisty

dr hab. Jolanta Janucik, prof. UMFC - śpiewaczka, pedagog, dydaktyk. Prodziekan Wydziału Wokalno-Aktorskiego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie (2016-2020) W obecnej kadencji pełni funkcję Kierownika Katedry Wokalistyki UMFC. Przez kilka lat prowadziła klasę śpiewu solowego w Keimyung Chopin Academy of Music w Daegu. Jej kursy wokalne Master Class, które odbywają się w Polsce, we Włoszech, Francji, Korei Południowej i na Ukrainie cieszą się ogromnym powodzeniem. 

Adriana Ferfecka - sopran, jest absolwentką UMFC w klasie prof. Jolanty Janucik, laureatka prestiżowych konkursów, śpiewała między innymi w TW- ON, Operze Śląskiej, w Operze i Filharmonii Podlaskiej, Deutsche Oper Berlin,  Teatro dell’Opera di Roma, National Opera w Amsterdamie.

Joanna Motulewicz - mezzosopran, jest absolwentką UMFC w klasie prof. Jolanty Janucik, od 2012 solistka Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku, współpracuje także z Operą we Frankfurcie, Teatrem Wielkim - Operą Narodową w Warszawie, Theater an der Wien. Z repertuarem koncertowym artystka występowała w Filharmonii Narodowej w Warszawie oraz filharmoniach: w Krakowie, Bydgoszczy, Katowicach, Opolu, Zielonej  Górze i Rzeszowie.

moderowanie panelu: Eliza Szulińska, Iwona Wach

15.30 - przerwa

16.00 - DEBATA: Co możemy zrobić, żeby w Polsce rozpropagować śpiewanie i profesjonalną pracę z głosem? Jak zakończyć erę "nie masz głosu", a rozpocząć ERĘ TWÓRCZOŚCI?

Każdy z gości debaty ma 5 minut na zgłoszenie swoich projektów. Następnie do debaty mogą włączyć się uczestnicy konferencji ze swoimi propozycjami działań. 

 

Bogumiła Dziel - Wawrowska - śpiewaczka, popularyzatorka muzyki. BIO

Dorota Szczepańska - śpiewaczka, solistka i kameralistka. BIO

Agnieszka Hauzer - śpiewaczka, BIO

Elżbieta Izdebska - śpiewaczka, psycholożka i producentka.

Ewa Drobek - nauczycielka z 23- letnim stażem. Uczy języka angielskiego i niemieckiego, prowadzi 2 autorskie projekty - Żmichowska Śpiewa  oraz Łazik Teatralny. Jest członkiem i administratorem grupy Superbelfrzy RP, członkiem międzynarodowej grupy nauczycieli Music Teachers for Global Peace, Nauczycielem Roku Języka Angielskiego BAS 2018,   współpracuje z fundacją Face to Face with the World.

Asia Pyrek - wokalistka i kompozytorka, podróżniczka i fotografka. BIO

Kasia Otczyk - śpiewaczka

Karolina Szewc -  Organizatorka koncertów i wydarzeń środowiska jazzowego, producentka, stworzyła Jazz State.

Magdalena Krasowska-Igras – od ponad 13 lat zajmuje się zawodowo przygotowaniem i realizacją projektów w obszarze edukacji i kultury (m.in. Erasmus+, Kultura 2000, granty norweskie, programy MKIDN), ekspertka ds. pisania wniosków w programie UE-Partnerstwo Wschodnie „Kultura i kreatywność”.

Patrycja Sochowska - coach pewności siebie, trenerka wystąpień publicznych.

Paweł Esse wykładowca, wydawca

prowadzą: Eliza Szulińska i Iwona Wach

 

Poznaj prelegentów

Warunki uczestnictwa:

cena: 50 zł

Dostęp online do wszystkich wystąpień na zoomie, hasła do logowania zostaną przesłane mailowo.
Możliwość dyskusji z prelegentami podczas ich wystąpień.

zarejestruj się TUTAJ

100% kwoty przeznaczymy na działalność statutową Stowarzyszenia Artystów Euforis, między innymi zoom, bezpłatne warsztaty i lekcje śpiewu dla początkujących "KOCHAM ŚPIEWAĆ", promocję. Prelegenci i organizatorzy nie pobierają opłat za swoją pracę.

Płatności należy dokonać na konto:

Stowarzyszenie Artystów Euforis
Ul. Przytyk 7/140

01-962 Warszawa
Citibank Handlowy:

46 1030 0019 0109 8530 0042 8035

Rejestracja dla organizatorów i prelegentów: 

https://forms.gle/dSX1rG8ALebWtQ5M8

Rejestracja dla dziennikarzy:

https://forms.gle/UReQFdyFuERvA2BQ7