Kocham śpiewać* 

10 -14 lipca 2024,  Dwór w Somiance

Przyjedź w lipcu na profesjonalne kursy wokalne dla pasjonatów śpiewu. 

Poczuj się swobodnie. Odetchnij głęboko.

Będziemy pracować nad Twoim głosem, ciałem i umysłem. 

Weźmiesz udział w zajęciach grupowych i indywidualnych, próbach generalnych oraz koncercie finałowym.

 

Udział w kursach jest tak intensywnym doświadczeniem, że postęp jest porównwalny do roku pracy indywidualnej.

Wyjazd do Dworu w Somiance to całkowite zanurzenie w śpiewie, pełna koncentracja na przygotowaniach do koncertu.  Podczas kursów doświadczysz pracy nad głosem na wielu poziomach. Weźmiesz udział w treningu ciała, umysłu i głosu. Będziesz codziennie praktykować występy przed publicznością. Dookoła Dworu rozpościera się ogromny park, w którym każdego ranka wykonujemy ćwiczenia relaksacyjne i oddechowe. Rozgrzewamy ciała i uczymy się koncentracji. Potem są zajęcia grupowe, indywidualne lekcje śpiewu oraz próby z pianistą, a wieczorem wspólne śpiewanie i improwizacja oraz zbiorowa relaksacja.

 

  • Każdego dnia będziesz uczestniczyć w zajęciach wokalnych - solowych i grupowych, których celem będzie profesjonane przygotowanie Cię do koncertu: będziemy pracować nad Twoim głosem, techniką wokalną, świadomością ciała, dykcją, interpretacją, ekspresją, swobodą oraz savoir - vivrem scenicznym.
  • Dowiesz się jakie powinno być prawidłowe i zgodne z fizjologią położenie mięśni, które biorą udział w tworzeniu głosu. Spróbujesz techniki śpiewania, która nie jest forsowna i daje możliwość długiej pracy głosem bez odczuwania dyskomfortu i zmęczenia.
  • Nauczysz się rozpoznawać reakcje, które pojawiają się w ciele przed, w trakcie i po koncercie. Będziesz mieć większą świadomość ciała i emocji, co sprawi, że w przyszłości będziesz swobodniej czuć się na scenie.
  • Poznasz cztery układy, które tworzą głos. Do każdego z nich będą dobrane ćwiczenia, które poprawią Twoją kondycję wokalną w zakresie: swobody oddechu, siły głosu, skali, artykulacji i barwy.
  • Dowiesz się, co jest zdrowe dla Twojego głosu i jak o niego dbać przed, w trakcie i po koncertach.
  • W czasie intensywnej pracy wzrośnie Twoja pewność i zaufanie do siebie podczas wystąpień publicznych.
  • Weźmiesz udział w zajęciach relaksacyjnych i nauczysz się technik, które uświadomią Ci jak możesz opanowywać napięcia i blokady w czasie koncertów. Weźmiesz udział w koncercie. Będziesz pracować z doświadczonymi muzykami.
  • Poznasz twórczych i wrażliwych ludzi - znajomości zawiązane na kursach trwają często przez lata. To ogromne wsparcie w drodze artysty.
  • Wyjedziesz z kursów z bogatym zestawem ćwiczeń na kilka miesięcy, które pomogą Ci przyspieszyć rozwój wokalny.

Twoim instrumentem muzycznym jest ciało.

Świadomość tego, jakie mięśnie tworzą głos zwiększa kontrolę i wewnętrzny spokój. Zbyt duże napięcia (hiperfunkcja) mięśni są często powodem patologii (guzki śpiewacze, niewydolność głośni, czyli niedomykalność strun głosowych, wylewy) a także sprawiają, że głos wydobywa się z wysiłkiem, jego barwa jest ostra, najwyższe i najniższe dźwięki w skali sprawiają trudności. Warsztaty zostały przygotowane dla osób, które chcą używać głosu świadomie i umieć nad nim panować. Wszystkie nowe umiejętności, które wypracujesz w trakcie kursów będziesz od razu wypróbować przed publicznością - w czasie otwartych lekcji indywidualnych i prób oraz na koncercie finałowym.

 

Liczba miejsc jest ograniczona.
W kursie może wziąć udział  tylko 15 osób.

Kocham śpiewać

kursy wokalne
lipiec 2024, Somianka

1 x 30 minut - praca indywidualna.

W ramach zajęć indywidualnych uczestnicy będą ćwiczyć przygotowane wcześniej utwory (klasyka, jazz, piosenka aktorska, musical, pop).  Pedagog pomoże wybrać repertuar, który zostanie wykonany na koncercie finałowym. Prosimy zabrać ze sobą nuty i teksty w 3 egzemplarzach - dla pianisty, pedagoga i dla siebie do notowania uwag, oddechów i ćwiczeń.
prowadzi: Olga Rusin/Eliza Szulińska

1 x 30 minut - indywidualna próba z pianistką

Próby każdego dnia.
Ilość prób jest uzależniona od ilości repertuaru i indywidualnych potrzeb.

12 godzin zajęć zbiorowych:

1. relaksacja i ćwiczenia oddechowe;

2. fizjologia głosu - teoria. Prezentacja o tym jak powstaje zdrowy głos, który jest zgodny z naszą naturą, nie męczy i nie forsuje aparatu mowy.

3. fizjologia głosu - praktyka - codzienne ćwiczenia grup mięśni biorących udział w tworzeniu głosu;

4. ćwiczenia poprawiające artykulację;

5. improwizacja, śpiewanie wielogłosowe, zespoły;

6. ćwiczenia rozciągające poprawiające technikę wokalną i świadomość ciała oraz wydolność oddechową.

prowadzi Eliza Szulińska,Olga Rusin

Jeżeli:

Chcesz zacząć przygodę ze śpiewem z czułością i akceptacją,

Uczysz się śpiewu i potrzebujesz zadbać o swój głos,

Chcesz profesjonalnie doskonalić warsztat wokalny,

Twój głos się męczy (w mowie lub śpiewie), po kilku dniach wytężonej pracy pojawia się chrypa,

Chcesz poszerzać skalę i czuć się komfortowo w najniższych i najwyższych rejestrach,

Masz skłonność do guzków, niedomykalności strun głosowych lub częstych infekcji,

Chcesz poświęcić swojemu głosowi uwagę i rozwijać go profesjonalnie. 

Poszukujesz specjalistycznej wiedzy, bez oceniania i krytyki.

Potrzebujesz zatopić się w pracy, odciąć od codzienności, mieszkać w pięknych wnętrzach otoczonych naturą.

To jest kurs dla Ciebie!

 

Wyjazd do Somianki oprócz treningu wokalnego jest doskonałą okazją do uwolnienia myśli od codzienności, doświadczenia głębokiego relaksu i piękna. Wybraliśmy to miejsce ze względu na urodę krajobrazu i niepowtarzalną atmosferę. Można się tu poczuć bezpiecznie i beztrosko. Wnętrza dworu są wymarzone do prowadzenia zajęć artystycznych. Ogromnym atutem jest to, że w czasie kursów jesteśmy tu jedynymi gośćmi.

 

Eliza Szulińska: relaksacja i ćwiczenia oddechowe/ fizjologia głosu/ improwizacja/ śpiewanie wielogłosowe/ ćwiczenia rozciągające poprawiające technikę wokalną i świadomość ciała oraz wydolność oddechową/praca indywidualna/próby.

Od blisko 20 lat uczy śpiewu, jest właścicielka Pracowni Śpiewu w Warszawie, prowadzi indywidualne lekcje emisji głosu, warsztaty i kursy, pracuje z wokalistami i aktorami, a także osobami ze świata biznesu i nauki. Fascynuje ją przestrzeń pomiędzy światem Nauki i Sztuki. Jest autorką scenariuszy i koordynatorką dużych wydarzeń kulturalno–edukacyjnych, inicjatorką konferencji MAM GŁOS, popularyzatorką śpiewu.
Wykształcenie i doświadczenie: BIO

 

 

Olga Rusin, próby/praca indywidualna/przygotowanie do koncertu

W 2011 roku ukończyła studia na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej w Krakowie. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach mistrzowskich prowadzonych przez wybitnych pedagogów śpiewu takich jak prof. Rudolf Piernay, Gildo di Nunzio (New York Opera), Verena Keller. Obecnie jej korepetytorem jest prof. Eva Blahova.
Współpracuje z Teatrem Narodowym im. Leoša Janáčka w Brnie, gdzie zadebiutowała rolą Heleny w „Śnie nocy letniej” Benjamina Brittena oraz z Teatrem Polskim w Poznaniu, w którym występuje w charakterze aktorki, wokalistki. Gościnnie współpracowała również z Warszawską Operą Kameralną, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej oraz Narodową Orkiestrą Polskiego Radia.
W latach 2014/2015 była wykładowcą i członkiem jury ogólnopolskiego projektu Narodowego Forum Muzyki Śpiewająca Polska, okręgu małopolska.
Pracowała z wieloma dyrygentami, takimi jak Yannis Pouspourikas, Helmuth Rilling, Jean-Eudes Vaillancourt, Paul McCreesh, Colin Metters, Kaspar Zehnder, Maciej Tworek, Michał Klauza, Grzegorz Wierus, Jakub Klecker.
Jest laureatką prestiżowych nagród na międzynarodowych konkursach wokalnych. Otrzymała pierwsze miejsce oraz nagrodę specjalną za interpretację utworów W.A.Mozarta na konkursie muzycznym “Prof.Dr. Josef Dichler & Kimiko Sato Wettbewerb“ (Wiedeń 2016), nagrodę B.Smetany oraz nagrodę specjalną Towarzystwa Muzycznego V. Kapralovej w Toronto na „12th Montreal International Voice Competition”, (Montreal 2013); drugie miejsce na „International Vocal Competition of Antonin Dvorak”, (Krlovy Vary 2011). W swoim repertuarze posiada duże partie oratoryjne, między innymi „War Requiem” B. Brittena,”Quo vadis” F.Nowowiejskiego, „Stworzenie świata” J.Haydna i wielkie oratoria G.F. Haendla.
Jako kameralistka nagrała pieśni I.J.Paderewskiego, P.Perkowskiego, F.Nowowiejskiego oraz wykonała po raz pierwszy w sali koncertowej Uniwersytetu Muzycznego w Montrealu pieśni Maxa Regera op.17 . Specjalizuje się w wykonywaniu muzyki klasycznej i popularnej XX i XXI wieku. Z powodzeniem wykonuje utwory K. Weilla, G. Gershwina, B. Brittena, L. Bernsteina oraz innych współczesnych kompozytorów.
Brała udział w nagraniach muzyki do kilku przedstawień teatralnych między innymi „Mistrza i Małgorzaty” M. Bułhakowa w Teatrze Collegium Nobilium czy „Sceny na wypadek deszczu” w Teatrze Powszechnym w Łodzi.

Jak się zapisać na kursy

1. Wypełnij  FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

2. Otrzymasz maila z potwierdzeniem rezerwacji (sprawdź w spamie, w razie czego napisz do nas)

3. Opłać pobyt

Cena kursu:

INDYWIDUALNA KONSULTACJA PRZED KURSEM
+ KURS + ZAKWATEROWNIE + WYŻYWIENIE
2200

 

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Artystów Euforis
Masz pytanie - napisz do nas:
Mail: kursy.euforis@gmail.com